Rzeczoznawca samochodowy Katowice cennik.
Postaw na najlepszych ekspertów motoryzacyjnych w Katowicach!

Sprawdzenie samochodu przed kupnem Katowice i okolice

Zajmujemy się profesjonalną oceną stanu pojazdu przed zakupem na ternie województwa śląskiego. Zdarza się, że sprzedający nie  zezwala na obejrzenie sprzedawanego auta przez rzeczoznawcę.  Oznacza to, że z samochodem jest coś nie tak. A informacje zawarte w ogłoszeniu są zwykle nieprawdziwe. Dlatego przed zamówieniem raportu warto się zapytać sprzedającego, czy wyraża zgodę na sprawdzenie auta przez specjalistę.  Wiadomo, że kilkuletni samochód nigdy nie ma lakieru, który wygląda jak fabrycznie nowy. Może mieć jakieś małe zarysowania, naturalne zmatowienie wynikające z procesu użytkowania pojazdu.  Nasi specjaliści starają się wykryć wszystkie  pozostałości po naprawach blacharskich i lakierniczych oraz innych  procesach naprawczych, takich jak wyciąganie czy klepanie. Stwierdzą czy pojazd nadaje się do dalszej, bezpiecznej eksploatacji. Ważne też jest rozkodowanie numeru VIN. Często zdarza się, że deklarowane wyposażenie pojazdu odbiega od stanu fabrycznego.

Nasz raport zwykle zawiera oprócz informacji z jazdy próbnej opis i dokumentację zdjęciową z diagnostyki komputerowej (o ile zezwoli na to sprzedający). Podobna sytuacja jest w przypadku wizyty na stacji diagnostycznej. Dlatego też, w przypadku braku zgody sprzedającego na pełną diagnostykę pojazdu nie  zalecamy jego kupna.

Podczas wnikliwej analizy badanego pojazdu jesteśmy w stanie wykryć niemalże wszystkie ukryte usterki techniczne oraz czy dany samochód nie uległ wypadkowi.

Dlaczego wybrać wynajmij-rzeczoznawcę?

Stawiamy na jakość! W raporcie technicznym znajdziesz informacje na temat pojazdu a dokumentacja fotograficzna zobrazuje stan faktyczny auta.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pomiarowym.

Solidna ekspertyza podparta jest wiedzą oraz doświadczeniem naszych specjalistów.

Nasi eksperci sprawdzają miedzy innymi:

  • podwozie pod kątem zużycia, uszkodzeń i korozji;

  • profesjonalnym cyfrowym czujnikiem grubość lakieru powierzchnię karoserii (karoserie stalowe, ocynkowane i aluminiowe);

  • szyby i lampy (zgodność rocznika z rocznikiem samochodu, uszkodzenia);

  • stan i rocznik ogumienia;

  • układ kierowniczy, pojawiające się kontrolki na desce rozdzielczej);

  • wnętrze samochodu (zużycie zgodne z przebiegiem auta, wytarcia, uszkodzenia, układy sterowania);

  • komorę silnika, bagażnik (sprawdzanie pod kątem uszkodzeń powypadkowych, ocena pracy i stanu silnika, wycieki);

Ponadto przeprowadzona zostanie  jazda próbna, podczas której ocenimy pracę zawieszenia, skrzyni biegów, sprzęgła, układu wspomagania, poprawność toru jazdy.