Postaw na jakość!
Postaw na najlepszych ekspertów motoryzacyjnych w Poznaniu!

Sprawdzenie auta przed zakupem Poznań i okolice

Jeśli chcesz kupić używany samochód to ryzyko, że trafisz na oszustów-handlarzy jest naprawdę duże. Kupić dobre używane auto to jak trafić na loterii. Nie liczycie państwo na to, że przez telefon profesjonalny sprzedawca powie o wszystkich wadach auta. Po przyjeździe jeśli nawet nie będziecie chcieli kupić wadliwego egzemplarza z ogłoszenia, to wytrawny sprzedawca zaproponuje Wam inne auto – „super okazję”.

Możecie państwo uniknąć takich nieprzyjemnych, stresujących sytuacji zamawiając sprawdzenie samochodu przed zakupem przez naszego eksperta na trenie województwa wielkopolskiego. Nagminnie zdarza się spotykać egzemplarze aut w cofniętymi licznikami. Przeprowadzając ekspertyzę staramy się zweryfikować przebieg auta. W tym celu, o ile to możliwe, odczytujemy informacje zawarte w sterowniku pojazdu i w dokumentacji.  Oceniamy zużycie poszczególnych elementów wyposażenia adekwatnie do deklarowanego przebiegu.

Nasz ekspert sprawdza: stan  nadwozia w tym pomiar grubości lakieru,  szyb i ich daty produkcji,  opony i felgi, wyposażenie pojazdu, stan tapicerki, kokpitu. Zostanie przeprowadzona jazda próbna podczas której pojazd zostaną wykonane ściśle określone manewry dzięki którym będzie można ocenić walory jezdne samochodu. Dokładnej weryfikacji zostaną poddane następujące elementy: układ zawieszenia, układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ wydechowy, weryfikacja stanu elementów konstrukcyjnych, weryfikacja pod kątem występowania korozji.

Podczas wnikliwej analizy badanego pojazdu jesteśmy w stanie wykryć niemalże wszystkie ukryte usterki techniczne oraz czy dany samochód nie uległ wypadkowi.

Dlaczego wybrać wynajmij-rzeczoznawcę?

Stawiamy na jakość! W raporcie technicznym znajdziesz informacje na temat pojazdu a dokumentacja fotograficzna zobrazuje stan faktyczny auta.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pomiarowym.

Solidna ekspertyza podparta jest wiedzą oraz doświadczeniem naszych specjalistów.

Nasi eksperci sprawdzają miedzy innymi:

  • podwozie pod kątem zużycia, uszkodzeń i korozji;

  • profesjonalnym cyfrowym czujnikiem grubość lakieru powierzchnię karoserii (karoserie stalowe, ocynkowane i aluminiowe);

  • szyby i lampy (zgodność rocznika z rocznikiem samochodu, uszkodzenia);

  • stan i rocznik ogumienia;

  • układ kierowniczy, pojawiające się kontrolki na desce rozdzielczej);

  • wnętrze samochodu (zużycie zgodne z przebiegiem auta, wytarcia, uszkodzenia, układy sterowania);

  • komorę silnika, bagażnik (sprawdzanie pod kątem uszkodzeń powypadkowych, ocena pracy i stanu silnika, wycieki);

Ponadto przeprowadzona zostanie  jazda próbna, podczas której ocenimy pracę zawieszenia, skrzyni biegów, sprzęgła, układu wspomagania, poprawność toru jazdy.